Симона Обрейкова
Любовта ми към етеричните масла, тяхната сила и мощ ме поведоха по пътя на Ароматната благодат. Магичното им влияние съчетано с енергийния обмен и силата на допира се оказаха завладяващи. Лечебното им действие, което се усеща на физическо и емоционално ниво е дар, който те кара да си благодарен дълго след това.
В самото начало започнах да практикувам с най-близките си. Децата, семейството ми бяха първите потърпевши. Виждах как състоянието им се променя скоро след масажа и това силно ме мотивираше да продължавам.
В последствие, всеки път когато приключех масажа и видех облекчението и благодатта в очите на човека, разбирах, че това е нещо, което заслужава да се повтаря. Самата аз изпитвам силна благодарност всеки път, когато пратя масаж. Не случайно използвам думата обмен, защото то е точно така.
Майка съм на три деца – две момичета и едно момче. Предизвикателствата в отглеждането им бяха решаващи да избера етеричните масла. От физически и емоционални неразположения, до козметика и репеленти, маслата са част от ежедневието ни. Лекотата, с която действат е неповторима. Старая се да съм осъзната и да усещам винаги момента, в който се нуждая от подкрепа, аз или някой около мен.
Танците са също много мощен извор на подкрепа. Благодарна съм за всеки миг, в който мога да се отдам на вълшебната им сила. След само 10 минути в ритъма на музиката и тялото е изцяло балансирано и заредено. Енергията се е раздвижила и обновила.
Стремя се към това да успявам да съм в “златната среда”, да усещам равновесие, без прекалено залитане в една или друга посока. Понякога това жонглиране между всичко в живота е истинско предизвикателство. Това е и ясен показател, че вечно сме в движение, в стремежа си към баланс и благоденствие.